expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Başkanımız HÜSEYİN BİŞİ Yazdı ''OFF-ROAD Sporu İKİ'ye BÖLÜNMESİN''

 

OFF-ROAD ikiye Bölünmesin..! İlk ve son kez yazıyorum..! 
Değerli dostlarım, OFF-ROAD sporu TÜRKİYE OFF-ROAD FEDERASYON OLUŞUMU içine girmiştir. 

Peki ya mevcut federasyon (TOSFED) neden bu kadar kulübün istek ve arzularını dinlememiştir, hatta aksine dinlemek yerine, FEDERASYON Oluşumundaki yaklaşık 35-40 Kulübün bölgelerindeki mülkü amirlerine GÜVENLİK Zafiyeti gerekçesiyle, resmi ÖNGÖRÜ yazıları göndermekteydi, (ayrıca hiç bir kulübe o yazıyı göndermedi, sormadı sizler güvenlik için ne önlemler alıyorsunuz diye sormadı. direk mülkü amirlere yazdılar, eğer bir sorsalardı, resmi olarak alınan üst düzey güvenlik önlemlerinin evraklarını yollardık, düşünsenize bırakın bir şenlik vs şeyleri, offroad sporunu yapan birin kılına zarar gelsin istemeyiz.) ben 5 dönemdir kulübümüz TORK'un yönetim kurulu başkanlığını yürütmekteyim, ve şuan'dada mevcut başkanıyım, Bu konularla ilgili genellikle yazmam ama başta üyelerimizin ve offroad sporunun en güncel sıkıntısı olduğu için dayanamadım yazıyorum,

Bizler hiç bir çıkar gözetlemeden bu sporu severek yapmaya çalışıyoruz, bu konularda her zaman, yıkıcı değil yapıcıyız, hepimizin ortak amacıda, bu sporu tanıtmak geliştirmek ve katkıda bulunmaktır. Mevcut federasyon TOSFED hiç bir zaman bizlerden görüş almadı, bizleri dinlemedi, eğer dinleseydi ŞUANDA BU SPOR ikiye bölünüyor olmazdı, diplerde olmazdı, bizler çok şey istemedik TOSFED'den. TOSFED'e zaten tescilli idik 2014'de tescilimiz'i düşürdük. bizim isteğimiz çok basitti, OYUN, ŞENLİK Ve FESTİVALLERE, eskiden olduğu gibi, bir takım kurallar getirilsin, kurallar çerçevesinde devam etsin, evet bizlerde O GETİRİLEN KURALLARA, kurallar yanlışta olsa uyalım. (çünkü kural kuraldır)

Değerli dostlarım, değerli offroad camiası, bu yazdıklarımı kimse yanlış anlamasın, burada Mevcut federasyon TOSFED'i eleştirmek gibi bir düşüncem yok.

Bakın, bizim kulübün şuan hal ve hazırda 7 tane TOSFED standartlara uygun yarış aracı var, aktif severek yapan üyelerimiz var, hatta bizim güncel TOSFED tescil evraklarımız hazır. Bugün bu sorunlar çözülse yarın TESCİL evraklarımızı yollarız, (ve akabinde bir çok kulüpte yapar diye tahmin ediyorum) ilk toplantıda değerlendirirler, gerekeni yaparlar. ŞUAN KULÜBÜMÜZ'de benim (2017 yılı onaylı) ferdi TOSFED sürücü ve yarışmacı lisansım var, hal ve hazırda 15 üyemizin de lisansı hazır. (yani kısacası TOSFED'i eleştirmiyorum, hatta bir düzenleme getirilsin, bu sorunlar ve laf kalabalığı, çekememezlik vs şeyler tamamen bitsin. OFF-ROAD sporuna can gelsin, bizlerde üzerimize düşen her şeyi fazlasıyla yapalım.)

Biz TORK olarak bölgemizde kısmende olsa güçlü bir ekip, güçlü bir takım, güçlü bir kulübüz, benim şahsi fikrim şudur EVET TOSFED MEVCUT FEDERASYON OLARAK KALSIN, ama oyun, şenlik ve festivallere bir takım kurallar getirilsin '' OZAMAN KULÜBÜMÜZ TORK, Hem TOSFED yarışlarında full yer alır, hemde bu sporu yapmak isteyenlerle beraber OYUN ŞENLİK VE FESTİVALLERE katılır.. Buda OFF-ROAD sporunun gelişmesine bir hayli katkı sağlar diye düşünüyorum, (Hatta inanılmaz katkı sağlar, şuanda inişte olan OFF-ROAD sporu TEKRAR inanılmaz bir ÇIKIŞ yakalar)

Değerli dostlarım, Başlık tada belirttiğim gibi, Mesaj çok net, OFFROAD Sporu ikiye bölünmesin..! Bir DÜZENLEME GETİRİLSİN.

Saygılarımla TORK Yön. Kur. Başkanı HÜSEYİN BİŞİ.